logo-invers03

subheader_l02

Montaż

subheader_r05

ETAPY MONTAŻU DOMU CAŁOROCZNEGO

Kliknij na prezentacji - aby przejść do następnego etapu budowy...

dom_mont_ik_2dni02

ramka_0102

ramka_0202

ramka_0302

ramka_0402

ramka_0602

ramka_0702

ramka_0802

ramka_0902

Przedstawiamy montaż domu całorocznego Holz und Raum i Domat • Dom 4 - Dorota w Finnentrop Ronkhausen.

Niskie koszty budowy zagwarantowane są poprzez wysoki stopień przetworzenia prefabrykowanych elementów domów całorocznych budowanych przez Holz und Raum i Domat. Elementy ścienne izolowane są już w zakładzie produkcyjnym i oblicowane płytami izolacyjnymi OSB.

Fasada zewnętrzna jest wstępnie otynkowana w trakcie produkcji. Jeżeli inwestor budowlany życzy sobie fasad oblicowanych drewnem (tak jak ma to miejsce tutaj w przypadku części szczytowej dachu), wtedy drewniane oblicowanie wykonywane jest w zakładzie produkcyjnym. Tam również montowane są okna oraz parapety okien wewnętrznych i zewnętrznych.

Komin montowany jest jako gotowy element domu, przy wykorzystaniu dźwigu samochodowego.
Zamontowane są już przyłącza do rur kominowych oraz otynkowane drzwi. Również dach montowany jest z gotowych, zaizolowanych elementów. Folia bezdyfuzyjna oraz kontrłaty i łaty dachowe umieszczane są na elementach już w zakładzie produkcyjnym. W ten sposób Klient oszczędza na kosztownych pracach dekarskich na placu budowy, ponieważ pokrycie dachowe może być założone już w trzecim dniu prac montażowych.

Szczególnie ważną zaletę stanowi wysoki stopień przetworzenia prefabrykowanych elementów. Korzyści cenowe w stosunku do konkurentów polegają przede wszystkim na zakresie świadczenia, które jest zrealizowane w Polsce. Dlatego też nakłady pracy na budowie są niewielkie, a koszty utrzymują się na niskim poziomie. Jeżeli stopień przetworzenia prefabrykowanych elementów jest bardzo wysoki, a inwestor budowlany może sam zrealizować pewien zakres prac, to istnieje dla niego możliwość zaoszczędzenia „żywej gotówki” - jest to rada dawana inwestorom budowlanym przez prezesa firmy Holz und Raum i Domat Timma Kirchhoffa.

 

[domat] [Dom 1] [Dom 2] [Dom 3] [Dom 4] [Montaż]