logo-invers03

 
 

subheader_l02

Izolacje

subheader_r05

Z przykrością informujemy, że nie prowadzimy sprzedaży naszych wyrobów w Polsce. Obecnie realizujemy wyłącznie zlecenia z Europy Zachodniej.

Przepraszamy za niedogodności.

IZOLOWANIE NATURALNYMI MATERIAŁAMI IZOLACYJNYMI
 „Isowood”

Ekologiczny materiał izolacyjny Isowood wytwarzany jest z mieszanki wiórów wielkopowierzchniowych z cementem. W porównaniu z innymi ekologicznymi materiałami izolacyjnymi Isowood oferowany jest w bardzo korzisowood_0102ystnej cenie. Właśnie ze względu na relatywnie wysokie ceny ekologicznych materiałów izolacyjnych, wielu inwestorów budowlanych każdorazowo sięga po materiały izolacyjne nie mające właściwości ekologicznych (styropian, wełna mineralna czy wełna szklana). Metoda izolacji, bazująca na zastosowaniu materiału ekologicznego Isowood, będącego produktem idealnym, jeśli chodzi o wymagania zdrowotne Klienta, w konsekwencji nie jest droższa niż stosowane konwencjonalnie materiały izolacyjne. Ponadto Isowood oferuje inwestorowi budowlanemu szereg innych korzyści oraz doskonałe właściwości izolacyjne.

 1. Izolacja cieplna- współczynnik izolacji cieplnej w ścianach zewnętrznych o grubości około 30 cm osiąga wartość U- 0,196 W/ (m2K). W przestrzeni między elementami konstrukcyjnymi ściany szkieletowej  osiągane są współczynniki rzędu nawet 0,163 W (m2 K). W ten sposób osiągane są wartości poniżej parametrów granicznych określonych  w rozporządzeniu o oszczędzaniu w gospodarce energetycznej .
 2. Zdolność do akumulacji ciepła- doskonała ochrona przed ciepłem w lecie ! Ze względu na wysoką gęstość (180 kg/m3)  Isowood w porównaniu do  produktów konkurencyjnych posiada bez porównania lepszą zdolność do akumulacji ciepła  niż produkty konkurencyjne ( wełna mineralna/ 20 kg/m3). W ten sposób powstaje doskonała ochrona przed ciepłem w okresie letnim, tzn. iż Isowood  chroni nie tylko przed zimnem lecz także przed  gorącem i w ten sposób zabezpiecza przed nadmiernym  nagrzaniem pomieszczenia mieszkalnego, w szczególności w przypadku mieszkań na poddaszu. W pomieszczeniu panuje zawsze przyjemny klimat.
 3. Zdrowy klimat pomieszczenia- ze względu naturalne części składowe – takie jak drewno, woda, cement ,materiał izolacyjny jest także w zupełności bezpieczny dla alergików. Isowood  jest zalecany w szczególności przy bez dyfuzyjnej strukturze ścian sufitów oraz dachów, tzn. iż Isowood może absorbować wilgoć, magazynować ją pośrednio i oddawać ją ponownie. W taki sposób powstaje zawsze przyjemny klimat pomieszczenia.
 4. Isowood jest idealnym materiałem ekologicznym bez jakichkolwiek dodatków chemicznych !
  Spośród wszystkich produkowanych fabrycznie materiałów izolacyjnych Isowood charakteryzuje się jak najmniejszym zapotrzebowaniem na energię pierwotną.
  Isowood nie  stanowi przykładu na niszczenie środowiska ponieważ jest produkowany  z odnawialnych surowców naturalnych. Na całym świecie rośnie więcej drzewa niż się go zużywa.
 5. Izolacja dźwiękowa – ze względu na bardzo dużą gęstość (około 10 krotnie większą w stosunku do wełny mineralnej) oraz wielowarstwową strukturę ściany Isowood posiada doskonałe właściwości w zakresie izolacji dźwiękowej. Obowiązuje tutaj zasada, iż im więcej jest masy tym większa izolacja dźwiękowa
 6. Bezpieczeństwo przeciwogniowe – Isowood jest sklasyfikowany zgodnie z dopuszczeniem nadzoru budowlanego w klasie budowlanej B 2. Duży udział cementu w materiale izolacyjnym  oraz wielowarstwowość konstrukcji szkieletowej drewnianej (płyta gipsowo- kartonowa, tynkowana fasada)- zabezpieczają przed zwiększonym niebezpieczeństwem pożaru. Wszystkie krajowe i zagraniczne towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują ten fakt w swojej działalności ubezpieczeniowej. Przy ubezpieczeniach domów wykonanych w technologii konstrukcji drewnianych, szkieletowych kwota polisy ubezpieczeniowej jest ustalana na podstawie wyceny w oparciu o stawki takie jak dla domów budowanych jako domy masywne.
 7. Stabilność formy, bezpieczeństwo osadzania - po stwardnieniu  Isowood staje się trwałą, homogeniczną masą, której osadzanie jest absolutnie pewny !
 8. Homogeniczne ciało izolacyjne- wsypany do leżącej konstrukcji szkieletowej a następnie lekko zagęszczony Isowood  tworzy homogeniczną warstwę izolacyjną zapobiegającą tworzeniu się pustych przestrzeni, ewentualnie mostków cieplnych !
 9. Odporność na działanie szkodników-ze względu na to, iż wióry są w osłonie cementowej Isowood nie jest narażony na działanie pleśni !
 10. Dopuszczenie nadzoru budowlanego- Isowood jest dopuszczony przez Niemiecki Instytut  Techniki Budowlanej z punktu widzenia przepisów nadzoru budowlanego
 11. Nagroda w dziedzinie ochrony środowiska – produkt poprzedzający ISWODD (Climate Chips- te same surowce, produkcja, właściwości i zastosowanie, lecz jest  materiałem izolacyjnym wdmuchiwanym) uzyskał nagrodę  w dziedznie ochrony środowiska oraz ochrony zdrowia ufundowaną przez Iduna Nova oraz drugą nagrodę Federalnego Urzędu ds. Ochrony Środowiska Nadrenii Westfalii w  dziedzinie ochrony środowiska oraz natury.
 12. Recycling- Climate Chips uzyskały  pierwszą nagrodę w dziedzinie przetwarzania odpadów Kraju Związkowego Nadrenii Westfalii .

Nie tylko elementy ścienne lecz także elementy dachu, sufitu, podłogi są izolowane materiałem Isowood. Bardzo wysoki stopień przetworzenia  prefabrykowanych elementów stanowi ważny atut w trakcie budowy domów prze firmę holz und raum oferującą korzystne ceny. „Izolować naturalnymi materiałami izolacyjnymi”

Isowood

Isowood jest mieszanką wielko – powierzchniowych wiórów, cementu i wody
Produkcja ściany - z materiałem Isowood:

isowood_0002

isowood_pkt103

Elementy drewnianej konstrukcji szkieletowej należy połączyć ze sobą długimi śrubami

isowood_pkt202

Drewniana konstrukcja szkieletowa jest przykrywana blachą ażurową w celu szybkiego wysuszenia wprowadzonej tam masy izolacyjnej Isowood.

isowood_pkt302

Szkieletowa konstrukcja drewniana pokryta blachą ażurową jest teraz napełniana jeszcze wilgotna masą izolacyjną Iswood a następnie jest poddawana osuszaniu w specjalnej komorze do suszenia.

isowood_pkt402

Masa izolacyjna suszy się a cement tężeje. W ten sposób powstaje materiał izolacyjny w formie homogenicznego „masy”. W konsekwencji osadzanie się Iswoodu jest absolutnie pewne.

isowood_pkt502

Dopiero wtedy gdy cała wilgoć ustąpi z materiału izolacyjnego usuwana jest blacha ażurowa, szkielet konstrukcji jest oblicowany  płytą OSB lub też płytami izolacyjnymi Inthermo utrzymującymi tynk.

Zaizolowane na gotowo elementy ścienne są tynkowane już w trakcie produkcji i oblicowane płytami gipsowo- kartonowymi od wewnątrz, także okna i zewnętrzne parapety okienne są już zamontowane.

isowood_pkt602

 

[domat] [Domy] [Izolacje] [Kontakt]